Elektrosmog a jeho nežiaduce účinky.

 

Svet okolo nás je natoľko znečistený rôznym odpadom, že už sa voči tomu nedokážeme brániť. Pozrime si len ovzdušie ktoré sa nedá ani dýchať, pôda je plná chemikálií, voda už ani z vodovodu sa nedá normálne vypiť tak aby sme si ju nevyfiltrovali.

 

Všetko sú to ale viditeľné a hmatateľné znečistenia, ale nás obklopuje stále viac znečistenie, ktoré sa nedá chytiť ani vidieť a to je elektromagnetické vlnenie. V dnešnej dobe mu hovoríme elektrosmog. Elektrina bola vynájdená asi pred 150-timi rokmi, ale rozmach prišiel za posledných 20 rokov.

Čo všetko nás obklopuje? Stačí sa len poobzerať v domácnosti, ako je detská izba, kuchyňa, spálňa, obývačka, pracovisko. Všade máme elektrospotrebiče. V okolí bydliska sú vysielače mobilných operátorov, autá, elektrické vedenia.

 

A vedci spolu s lekármi teraz prichádzajú na to, ako to nesmierne škodí nášmu zdraviu. Informujú nás o tom v roznych internetových článkoch a časopisoch. Jeden z najznámejších mesačníkov ZDRAVIE.

V tomto časopise je opísané na 5tich stranách ako nám žiarenie z rôznych elektrospotrebičov škodí a aké rôzne ochorenia nám spôsobuje. Nepísali to novinári ale renomovaný lekári a vedci, ako je:

Docent z Ústavu experimentálnej onkológie Biomedicínskeho centra SAV v Bratislave Ing. Igor Beliaev DrSc. a MUDr. NIZAR NAJAR neurológ z Univerzitnej nemocnice Bratislava.

Spomenime časti z článku:

Pán docent Beliaev Je jeden z tridsaťjeden vedcov z celého sveta, ktorí skúmali a posudzovali vplyv mobilných telefónov na vznik rakoviny a zistili, že majú rôzny vplyv a sú aj také, ktoré negatívne pôsobia priamo poškodenie DNA.

Pán docent v článku píše, že svetová zdravotnícka organizácia WHO určila maximálne limity elektromagnetického žiarenia ešte v roku 1998. Riadi sa nimi celá Európa a aj Slovensko, ale nezohľadňujú takzvané netepelné účinky žiarenia, ktoré sú kameňom úrazu. Aj keď technika odvtedy pokročila normy sa nezmenili a sú zastarané.

WHO zaradila rádiofrekvenčné žiarenie do skupiny 2B, teda možných karcinogénov. Existujú  štyri skupiny a jednotka je zaručený karcinogén.

Pre podrobnejšiu informáciu o kategórii karcinogénov. Svetová zdravotnícka organizácia „WHO“ zaradila v roku 2002 nízkofrekvenčné magnetická polia (tzn. drôty vysokého napätia, rozvody v bytoch atd.) do kategórie potenciálnych karcinogénnych látok 2B, kam patria okrem iných olovo, DDT nebo výfukové splodiny.

Dôvodom boli štúdie poukazujúce na rastúci výskyt detskej leukémie u pacientov bývajúcich blízko vedení veľmi vysokého napätia.

Existujú dva účinky magnetického žiarenia je to netepelný a tepelný.

Tepelný účinok je všeobecne známy a ten prehrieva tkanivá. Predpokladá sa, že vyvolávajú rôzne zdravotné ťažkosti, majú vplyv na neplodnosť, na nervový a imunitný systém, spôsobujú Alzheimerovu chorobu, poruchy koncentrácie cukru v krvi

Pán doktor NIZAR NAJAR v článku píše okrem iného, že všadeprítomná elektronika vydávajúca množstvo elektromagnetického žiarenia môže veľkému množstvu ľudí spôsobovať zdravotné problémy.

Ďalej píše, že elektrosenzitívny ľudia sa zvyknú sťažovať na bolesti hlavy, poruchy spánku, nevoľnosť, bolesti svalov, na brnenie v kĺboch. Môžu mať nepravidelný srdcový rytmus, trpieť zvonením v ušiach, celkovou únavou, nevysvetliteľnou horúčkou, problémami s koncentráciou a pamäťou.

Viete ako zistíte či ste elektrosenzitívny?

Ako sa cítite keď ste v nákupnom centre? Veľa ľudí sa sťažuje, že po pár minútach musia odísť von z nákupného centra, lebo ich začne bolieť hlava, majú závrate, hučí im v ušiach a podobne.

A je to preto, lebo v nákupných centrách je najviac wi-fi zariadení, osvetlení, elektrické podlahové kúrenie, rôzne vysielače, svetelné reklamy.

Ale keď idete niekam na tržnicu alebo jarmok kde je tiež veľa ľudí, tak tam sa až tak zle necítite.

Pred rokom 1989 u nás platili prísnejšie pravidlá ale prispôsobili sme ich západným krajinám. A naposledy boli limity pre elektromagnetické vlnenie schválené v roku 1998 a odvtedy pokročila elektrotechnika ďaleko dopredu.

Ale sú už štáty kde prijali prísne pravidlá ako napríklad vo Francúzku  parlament schválil zákon o umiestňovaní vysielačov mobilných operátorov a regulácii reklamy. Zakázali umiestňovanie bezdrôtových zariadení v jasliach a škôlkach. V školách je zakázané používať wi-fi. Zakazuje sa zobrazovanie postáv s telefónmi pri uchu v reklamách.

Ale na Slovensku v tomto smere sa nič nedeje!

Ďalej v článku sa opisuje, že čo nás ničí. Je to takzvané nízkofrekvenčné elektromagnetické žiarenie a vysokofrekvenčné elektromagnetické žiarenie

Zdrojom nízkofrekvenčné elektromagnetické žiarenie je napríklad vedenie vysokého napätia, vonkajšie a vnútorné elektrické rozvody, električková a železničná trať, domáce spotrebiče ako chladnička, pračka, mikrovlnka, rádiobudík, televízor, počítač, modem, skener, tlačiareň, žiarivkové osvetlenie, indukčný sporák a podobne.Zdrojom vysokofrekvenčného elektromagnetického žiarenia je  šírenie televízneho, rozhlasového a mobilné vysielania, satelity, vysielačky, radary, mobilné telefóny, bezšnúrové telefóny domáce telefóny, babyfóny, wi-fi, bluetooth. To znamená ich signál ktorí sa šíry vzduchom.

 

Pozrime sa na to aký máte denný režim:

Ráno vás budí rádiobudík. V tom horšom prípade je to mobilný telefón.

Na raňajky zapnete kávovar, mikrovlnku a elektrický sporák.

Na cestu do práce použijete auto, autobus, električku, vlak alebo taxík.

V práci využívate počítač, telefón, stroje, prístroje a rôzne zariadenia na elektrinu.

Večer prídete vyčerpaný, unavený z práce domov a ak máte to nešťastie tak obývačka je umiestnená presne pod podzemným vodným tokom, poprípade na Hartmanovej mriežke kde je negatívne vyžarovanie z geomagtického poľa zeme.  Dáte si večeru, ktorú si pripravíte na elektrospotrebičoch a zapnete si televízor.

Nakoniec si ľahnete do postele a zas ak máte to nešťastie tak posteľ v spálni je umiestnená presne pod podzemným vodným tokom, poprípade na Hartmanovej mriežke kde je negatívne vyžarovanie z geomagtického poľa zeme. 

Na druhý deň sa ten váš kolobeh znova opakuje. A keď ste dôchodcovia tak sa tomu taktiež nevyhnete aj keby ste nevyšli z domu po celí deň. Stačí sa poobzerať okolo seba či vo vnútri domu, bytu alebo vonku pred domom.

Každý deň sme vystavovaný elektromagnetickému žiareniu a najhoršie na tom je to, že nevieme to žiadnym spôsobom obmedziť.

Elektrosmog má vplyv aj na vaše zdravie a váš spánok. Nekvalitný spánok vám spôsobuje vážne zdravotné problémy. Či psychické alebo fyzické.

Vďaka elektromagnetickému žiareniu vám v noci vám nefunguje hormonálna činnosť ktorá podporuje regeneráciu.

 

Počas spánku by sa vám mal nad malým mozočkom v takzvanej epifýze sa vytvára hormón melatonín ale ten je úplne potlačený.

 

Melatonín je ten hormón, ktorý vám naštartuje počas spánku regeneráciu, ale podotýkame len počas spánku a v absolútnej tme.

 

 

Keď sa u vás prejavia zdravotné problémy a idete s tým k lekárovi ten vám predpíše lieky, ale nakoniec vám ani nepomáhajú. Lebo lieky pracujú na základe chémie, ale celý vesmír funguje na základe fyziky.

Ak si porovnáte váš mozog zväčšený pod mikroskopom vyzerá presne ako vesmír, ale v zmenšenej veľkosti. V neurónových spojeniach sa tvoria elektrické inpulzy.

„Informácie sa šíria neurónmi v podobe elektrických signálov.“

 

 

Neuróny sa špecializujú na vysielanie elektrických signálov, známych aj ako nervové impulzy. Ich podstatou je slabý elektrický prúd, ktorý preteká membránami nervových buniek. Neuróny dokážu vysielať až tisíc reakcií za sekundu. Nervové impulzy sú elektrické signály, ktoré sa šíria nervovými vláknami. Neuróny vďaka inpulzom komunikujú navzájom i s ostatnými časťami tela a elektromagnetické vlnenie narúša komunikáciu svojou rezonanciou a bunky v našom tele dostávajú nesprávne informacie respektíve žiadne.

Ako cítite elektromagnetické žiarenie - ELEKTROSMOG?

 Spomínali sme, že elektrosmog necítite, nepočujete a nevidíte. Ako sa chcete presvedčiť o tom, že elektrosmog existuje? Určite poznáte na sebe ten pocit, keď sa dlhšie zdržiavate v nákupných centrách, obchodných domoch, administratývnych budovách a podobne. Po chvyľke sa vám začne točiť hlava, bolieť oči, cítite sa vyčerpaný a cítite až nevysvetliteľnú chuť opustiť ten priestor. Veľakrát nepomôže ani povzbudenie pri káve v miestnej kaviarni. Mnohý z vás si poviete, že je to z toho množstva ľudí okolo vás a zlej emergie. Áno môže to byť aj ten faktor, ale keď sa zamyslíte nad sytuáciou, keď ste navštívili jarmok, trhovisko, či vianočné trhy. Atmosféra je taká, že vonku je zima a v jednej ruke zemiaková placka a v drujhej šalka grogu. V takejto atmosfére sa cítite oveľa lepšie a to z jednoduchého dôvodu, zdržujete sa vonku v otvorenom priestore, ale naopak nákupné centrá sú preplnené elektrickými a alektronickými zariadeniami, Wi-fi zariadeniami, do týchto miest sa dovnútra priamo inštalujú antény mobilných operátorov pre kvalitný príjem signálu.  A ten neprímný pocit, ktorý pociťujete je takzvaná "precitlivelosť na elektromagnetické žiarenie".

 

Malé deti sú najcitlivejšie. Každý rodič vám povie, že jeho dieťa je akosi viac živé a starý rodiča vám povedia, že oni a ani ich deti, číže vy alebo vaši rovesníci neboli tak živý a podráždený a sú dnešné deti. Čím to je? Deti sú ako senzor a ich hyperaktivita je reakcia na vonkajší vplyv. Oni nie sú nezbedné len reagujú na prostredie okolo nich. V parku alebo niekde v lese sú kľudné a zvedavé a v pohode sa hrajú, ale zoberiete ich niekam do nákupného centra tak ako keby do nich vošla elektrina.

   

Teraz si poviete. „Načo nám to tu opisujete? Aby sme zahodili mobily? Aby sme nepoužívali techniku?“ Nie, nechceme aby sme sa vrátili do jaskýň, svietili si petrolejkami, ale jednoznačne musíte byť informovaný, že to čo vám tak pomáha a uľahčuje život, ale samozrejme na druhej strane to má aj negatívny vplyv na to jediné čo máte a to je vaše zdravie.

 Pozrite si ukážku z TV správ. Je to krátky 3 minútový zostrih TV správ z STV, Markíza, JOJ. Je to krátke video a na konci si dajte otázku, či si niektorú reportáž pamätáte.

správy o lektrosmogu z JOJ, MARKÍZA, RTVS:

 Zostrih správ o elektrosmogu

Spravy STV z 2.1.2018

Vo Francúzku a Nemecku zakázali používať Wi-fi zariadenia na školách a na Slovensku namontujeme stožiar mobilného operátora na školu. Môže za to len malá neinformovanosť a hlavne fakt, že na Slovensku platia normy z roku 1999.

 

 

Ako je na tom vaše mesto? Poznáte takéto budovy a miesta?

V poslednom čase je stále viac ľudí ktorých zaujíma táto téma a riešia to aj obchodníci s nehnuteľnosťami. Ľudia si začínajú všímať kde chcú žiť a vychovávať svoje deti.

 

Na internetových stránkach, realitných novynách a podobne sú články, že ľudia a hlavne tí mladší si už nechcú kupovať domy a byty v blízkosti vysielačov mobilných operátorov.

www.lepsiebyvanie.centrum.vysielace-mobilneho-signalu-na-domoch

Je známy aj fakt, že hodnota bytu ale aj pozemku s vysielačom je o 20% nižšia ako inde kde takéto vysielače nemajú dosah. Je to aj logické a myslím si, že aj vy po týchto informáciách už budete uvažovať čo s tým. Veď skúste si sami zhodnotiť cenu bytu kde je vysielač a kde nie a hlavne keď viete, že vám poškodzuje zdravie.

Pisali sme vám tu o negatívnych dopadoch elektromagnetického žiarenia - ELEKTROSMOGU, ale ponúkame vám aj riešenie a tým je ochrana pred ELEKTROSMOGOM a dostatočná regenerácia organizmu počas spánku. Počas dňa je komplikované sa chrániť pred ELEKTROSMOGOM, ale to čo viete ovplivniniť je vaša spálňa a je len na vás čo si do nej nasťahujete.

Našou úlohou je aby v každej domácnosti bola jena miestnosť určená na dokonalú regeneráciu organizmu a k tomu vám slúžia produkty ponúkané našou spoločnosťou. Sme jediná firma na Slovensku, ktorá komplexne rieši váš kvalitný spánok.

Riešenie nájdete TU!

 

 

 

 

Kontakt

Helios Medical Slovensko, s.r.o.
Vašinova 61
949 01 Nitra

© 2015 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si webové stránky zdarma!Webnode