Certifikat STANDART 100 by OEKO - TEX®

 

Samozrejmosťou je, že posteľné súpravy ako aj ďalšie produkty majú pridelený certifikát na základe udeleného oprávnenia podľa normy

STANDART 100 by OEKO - TEX®

a môže používať značku STANDART 100 by OEKO - TEX®, na základe protokolu o skúškach 294/2018 vydany VÚTCH - CHEMTEX, spol. s r.o., Rybníky 954, 01158 Žilina

www.vutch.sk

Association - Genferstrasse 23, P.O.Box 2006, CH-8027 Zurich

Poznámka:

Čo je certifikát Öko-Tex Standard 100?

Viete čo znamená, keď má produkt označenie Öko-Tex Standard a prečo by sme ho mali uprednostniť pred ostatným tovarom, ktorý takto označený nie je?

ÖKO-TEX ® je medzinárodný certifikačný systém pre kontrolu textílií, ktoré sú a musia byť vyrobené výhradne len z nezávadných materiálov. Tento systém bol vyvinutý už v roku 1992 a pre zákazníkov je akousi garanciou kvality a hlavne nezávadnosti.

Výrobky s označením ÖKO-TEX Standard 100

Každý takýto výrobok a materiál je testovaný nezávislou testovacou asociáciou, ktorú tvorí 17 ústavov s pobočkami po celom svete. Testovacie kritériá sú neustále aktualizované a sprísňované na základe najnovších vedeckých poznatkov na celosvetovej úrovni. Vďaka mnohoročným skúsenostiam prispieva ÖKO-TEX Standard 100 k vysokej a efektívnej bezpečnosti výrobkov smerom k spotrebiteľovi. Skúšobné kritériá a limity v mnohých prípadoch výrazne presahujú platné národné aj medzinárodné normy. V širšom kontexte potom pravidelné audity zabezpečujú celosvetovo udržateľné povedomie o zodpovednom používaní chemických látok.

Aké sú skúšobné kritériá pre testované textílie?

Pri produktoch, respektíve vzorkách textílií, sa testuje hodnota pH, ďalej sa skúma možný obsah pesticídov, formaldehydu, ťažkých kovov, konzervačných látok, a pod. V použitých farbivách sa preskúmava možná prítomnosť karcinogénnych a alergénnych zložiek. Jednotlivé testy ÖKO-TEX ® pre škodlivé látky sú založené na príslušnom účele textílií a materiálov. Čím intenzívnejší je kontakt s pokožkou, tým prísnejšie sú ekologické požiadavky, ktoré treba dodržiavať. Preto sa rozlišuje medzi štyrmi kategóriami produktov.

  • Trieda produktov I: výrobky pre deti do 3 rokov (spodná bielizeň, košieľky, odevy, posteľná bielizeň, uteráky, atď.)
  • Produktová trieda II: výrobky, ktoré prichádzajú do priameho kontaktu s pokožkou (spodná bielizeň, posteľná bielizeň, tričká, ponožky atď.)
  • Trieda produktov III: výrobky používané bez kontaktu s pokožku (bundy, kabáty a pod.)
  • Produktová trieda IV: dekorácie / Materiály pre vybavenie (záclony, obrusy, poťahy na čalúnenie a pod.)

 ÖKO-TEX Standard 100 je teda akýmsi medzinárodným puncom kvality a nezávadnosti našich produktov. Certifikovaný tovar tak môže vaše deti ochrániť napríklad pred nepríjemnými alergickými reakciami.

Kontakt

Helios Medical Slovensko, s.r.o.
Vašinova 61
949 01 Nitra

© 2015 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si webové stránky zdarma!Webnode